Jakie zalety ma stosowanie kapsułek z kawą?

kapsulki z kawa

Opublikowano przez laroma.pl

14 września 2021

Ekspresy można podzielić na dwa główne rodzaje – przelewowe i ciśnieniowe. W grupie ekspresów ciśnieniowych znajdują się urządzenia kolbowe oraz automatyczne ekspresy na saszetki i kapsułki. Jeśli zdecydujesz się na kapsułkowe urządzenie do parzenia kawy, musisz używać produktów jednego producenta lub mniej popularnych zamienników. Pomimo takiego ograniczenia ten rodzaj ekspresów od swojego debiutu cieszy się dużą popularnością. Z czego to wynika?

Ceny ekspresów i kaw kapsułkowych 

Przygotowywanie kawy kapsułkowej jest bardzo proste i nie wymaga wiele czasu. Podłączasz ekspres do prądu, wlewasz wodę do pojemnika, wkładasz kapsułkę i już po kilku sekundach napój nalewa się do kubka lub filiżanki. Kapsułki największych producentów, czyli Dolce Gusto, Cafissimo, Nespresso i Tassimo różnią się wymiarami i nie można ich używać zamiennie. Ekspresy są dopasowane do kapsułek określonej firmy, dlatego musisz postawić na markę, której kawy i ekspresy najbardziej ci odpowiadają. Nie jest to jednak decyzja na całe życie. Urządzenia kapsułkowe przeważnie są tańsze niż ekspresy kolbowe. Cena uzależniona jest od designu, wymiarów i dodatkowych funkcji. Zapłacisz za nie od 100 do 500 zł. W zależności od firmy i rodzaju kawy, jedna kapsułka kosztuje średnio 1-1,20 zł.

Mnogość smaków i aromatów zawartych w kapsułkach 

Rodzaj zmielonych ziaren i ich ilość w kapsułce dopasowano do rodzaju napoju. Nie musisz miarkować kawy. Na kapsułkach masz napisane, jaka ilość wody będzie optymalna do uzyskania idealnych proporcji. Producenci podają także informacje dotyczące intensywności. Niektóre ekspresy mają również opcję wlewania zimnej wody, więc można przyrządzić sobie mrożoną kawę. Do wyboru jest wiele różnorodnych napojów:

  • espresso,
  • lungo,
  • grande,
  • americana,
  • cappuccino,
  • latte,
  • cafe au lait.

Znajdziesz kawy mocne i bezkofeinowe, kawy białe o różnych smakach, kawy organiczne, wegańskie, a także gorącą czekoladę, kakao i herbaty. Niezależnie od tego, na jaki ekspres się zdecydujesz, wybór jest tak duży, że z pewnością odkryjesz co najmniej kilka kaw wpisujących się w twoje smaki.

Wygoda przygotowywania różnych napojów 

Ekspresy kapsułkowe nie zajmują dużo miejsca i doskonale prezentują się w różnych stylach kuchennych. Są także łatwe w utrzymaniu czystości. Posiadanie wielu kaw w kapsułkach jest bardzo wygodne. Możesz rano pić swoje ulubione espresso, a w przypadku wizyty gości szybko przyrządzić smakowe latte z pianką. Zgrzałeś się na letnim spacerze? W kilkadziesiąt sekund przygotujesz mrożoną kawę. Nie wymaga to ani trudu, ani czasu. Ekspresy kapsułkowe sprawdzają się także w biurach. Każdy z pracowników może wybrać swój ulubiony smak i przygotować go bez mielenia ziaren czy spieniania mleka. Domowa kawa z ekspresu może zastąpić droższe napoje sprzedawane w kawiarniach.

Kawa zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com

Pozostałe wpisy…

Zmiana siedziby

Zmiana siedziby

Z początkiem listopada zmieniliśmy siedzibę naszej firmy, znaleźć nas można pod adresem Obroki 130, 40-833 Katowice....

PELLINI TOP – nasza nowość

PELLINI TOP – nasza nowość

Romeo i Julia... ich włoska Werona - romantyczne miasto zakochanych. Z całą pewnością także tych zakochanych w kawie!...

Jak parzyć kawę w kawiarce?

Jak parzyć kawę w kawiarce?

Idealna do śniadania i nieoceniona, gdy przychodzą goście - mowa o kawie, bez której wielu z nas nie wyobraża...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This