Młynek do kawy ręczny czy elektryczny – który wybrać?

ręczny młynek do kawy

Opublikowano przez laroma.pl

24 sierpnia 2021

Młynek do kawy ręczny czy elektryczny – który wybrać?

Pytanie, które zadał sobie każdy miłośnik kawy. Niezależnie od poziomu zaawansowania, sam fakt, że postanowiłeś mielić kawę sam przesądza o tym, że stanowi ona dla Ciebie coś więcej niż zwykłe uderzenie kofeiny. Wiele kwestii utrudnia podjęcie wyboru – młynek automatyczny czy klasyczny. Budżet, opłacalność, skuteczność, ale przede wszystkim to, czego oczekujemy od kawy, którą nim zmielimy. I tu jest sedno – na pytanie więc należy odpowiedzieć następująco – należy wybrać taki młynek, który spełni nasze oczekiwania. A to z kolei, siłą rzeczy, że zanim zabierzemy się do wyboru młynka, musimy wcześniej odpowiedzieć na parę innych kluczowych pytań.

Kochasz kawę i po prostu chcesz ją pić? Szukaj młynka elektrycznego

Kawa to obowiązkowy element Twojego dnia, owszem, ale czy jedyny? Niestety nie. I chociaż wiemy, że pierwsze momenty dnia ten cudowny napój osładza, rozumiemy też, że chwilę później czeka bieg i obowiązki. Kupujesz zatem swoją ulubioną kawę ziarnistą, żeby wszystko było jak należy, ale nie możesz pozwolić sobie na wydatek czasowy? Młynek elektryczny to idealnie rozwiązanie dla zabieganych, bo jest szybszy i skuteczniejszy. Jeżeli więc pozwala Ci na to Twój budżet, a zależy Ci na czasie, zainwestuj w młynek elektryczny.

Jeżeli jesteś pasjonatem, sięgnij po młynek ręczny

Sprawa jest prosta. Młynki elektryczne oszczędzają czas i wykonują swoje zadanie. Jednak rytuał parzenia kawy to coś więcej niż oszczędzanie czasu. To tradycja i skomplikowany proces, którego wierne odwzorowanie odwdzięczy się bliskością ideału. Co to znaczy? Kawa zawdzięcza swój fenomen między innymi swojej niesamowitej złożoności. Tak jak wino, zależnie od rodzaju składników, sposobu przygotowania produktu i wreszcie podania go, dostarczy głębokich wrażeń. Jeżeli pragniesz wydobyć najdelikatniejsze niuanse specjalnie kupionych w tym celu egzotycznych odmian kaw, przygotuj się na to, że zmielenie ich w ręcznym młynku będzie na tej drodze krokiem obowiązkowym. Bardzo często kwestia tego, jak drobne mają być ziarna może być kontrolowana tylko przez nas.

photo created by freepik – www.freepik.com

Pozostałe wpisy…

Zmiana siedziby

Zmiana siedziby

Z początkiem listopada zmieniliśmy siedzibę naszej firmy, znaleźć nas można pod adresem Obroki 130, 40-833 Katowice....

PELLINI TOP – nasza nowość

PELLINI TOP – nasza nowość

Romeo i Julia... ich włoska Werona - romantyczne miasto zakochanych. Z całą pewnością także tych zakochanych w kawie!...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This