Nowoczesny ekspres do kawy wcale nie musi być drogi

ekspresy cafissimo kapsułki

Opublikowano przez laroma.pl

2 kwietnia 2021

Nowoczesny ekspres do kawy wcale nie musi być drogi 

Kawa to ukochany napój freelancerów, osób zabieganych i miłośników charakterystycznego, gorzkiego smaku oraz niepowtarzalnego zapachu. Do stworzenia idealnego espresso, latte czy cappuccino trzeba jednak skorzystać z odpowiedniego sprzętu. W wielu biurach i prywatnych domach pojawiają się nowoczesne ekspresy do kawy, które pozwalają na przyrządzanie napojów w zaledwie kilka minut. Czy takie urządzenie może być tanie?

Ile kosztują ekspresy do kawy? 

Wielu osobom ekspresy do kawy kojarzą się z bardzo drogimi urządzeniami, na które mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Po części jest to prawda, ale nie do końca. Na rynku istnieje dużo produktów, których ceny przekraczają 1000 zł. Coraz popularniejsze stają się jednak budżetowe wersje o wytrzymałej konstrukcji i wysokiej funkcjonalności.

Tanie ekspresy do kawy wcale nie są gorsze niż ich bardzo drogie odpowiedniki. Czasami pozwalają one na wybranie mniejszej liczby wariantów napoju, jednak wciąż jest to co najmniej kilka propozycji. Ekspresy do kawy z najwyższej półki sprawdzają się dobrze w ogromnych firmach, gdzie każdego dnia przygotowuje się co najmniej kilkadziesiąt porcji tej czarnej, aromatycznej cieczy. W prywatnych domach i mniejszych biurach z powodzeniem wystarczą tańsze modele, które swoją jakością dorównują droższym odpowiednikom.

– Cena ekspresu do kawy nie świadczy o jego wydajności czy funkcjonalności. Najważniejsze są parametry techniczne oraz jakość samych ziaren. Niewłaściwie uprawiana kawa nigdy nie będzie tak aromatyczna jak ta, która rośnie w idealnych warunkach, a następnie jest pieczołowicie selekcjonowana i przygotowywana do parzenia – tłumaczy specjalista ze sklepu La Roma oferującego kawę w różnych postaciach.

Dobre ekspresy w ekonomicznym wydaniu 

Na rynku pojawia się wiele ekspresów do kawy w ekonomicznym wydaniu. Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest model Tchibo Cafissimo, który kosztuje od 100 do 200 zł. W porównaniu z produktami dostępnymi w cenie około 900 zł jest to bardzo opłacalne rozwiązanie. Taki ekspres pozwala na stosowanie zarówno w warunkach domowych, jak i w biurze.

Tanie ekspresy do kawy nie różnią się zbyt mocno od dużo droższych wariantów. Zachowują one bowiem bardzo elegancki wygląd, który pozwala na stosowanie w dowolnym miejscu. Współczesne ekspresy są także wyposażone w liczne funkcje znacznie ułatwiające korzystanie, takie jak przypomnienia o konieczności odkamienienia czy możliwość parzenia herbaty.

Warto jednak pamiętać, że cena samego urządzenia jest tylko jednym z kosztów, jakie musisz ponieść. Sprzęt wymaga bowiem stosowania kawy w kapsułkach, którą kupuje się oddzielnie. Z tego powodu niektóre modele ekspresów na pierwszy rzut oka mogą wydawać się tanie, ale wkłady do nich pasujące są jednymi z droższych na rynku. Przed zakupem wybranego produktu warto zatem zorientować się w tej kwestii. Jeśli zadbasz o ten czynnik, parzenie idealnej kawy będzie możliwe za niewielką cenę.

Tło zdjęcie utworzone przez chevanon – pl.freepik.com

Pozostałe wpisy…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This