W saszetkach czy w kapsułkach – wybierz formę dla siebie

kapsulki czy saszetki

Opublikowano przez laroma.pl

7 lipca 2021

Zaparzenie pysznego, czarnego napoju wymaga nie tylko zakupu odpowiedniego produktu, ale także właściwego przygotowania. Jest wiele sposobów na to, by kawa była idealna, lecz na zmielenie, zaparzenie i dodanie mleka lub innych składników potrzeba trochę czasu. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się ekspresy, które są w stanie przygotować kawę szybko. W ostatnich latach konsumenci częściej sięgają po ekspresy na saszetki i kapsułki. Czym się różnią przeznaczone do nich kawy?

Kawa w saszetkach 

Możesz spotkać ją także pod nazwami podsy lub padsy. Jest to kawa, która została podzielona na 7-gramowe porcje naturalnej arabiki lub robusty. Zachowuje więc walory aromatyczno-smakowe podobne do kawy mielonej. Saszetki produkuje się z bibuły filtracyjnej, która nie wpływa na smak i aromat. Taką pojedynczą porcję umieszcza się w ekspresie, który przygotowuje napar. Cała czynność jest szybka i nie powoduje zabrudzeń. Ekspresy do kaw w saszetkach produkują głównie firmy Philips, Bosch, Severin i Petra. Najpopularniejsza kawa pochodzi z Tchibo, lecz są także inne palarnie, które ją wytwarzają. Producenci oferują różne mieszanki – od delikatnych i pozbawionych goryczy, po mocno pobudzające.

Kawa w kapsułkach 

Jest to rodzaj pakowania w szczelnie zamkniętych pojemniczkach, które utrzymują aromat przez długi czas. Najczęściej znajduje się w nich mielona arabika lub robusta oraz jej mieszanki. Zaletą kaw kapsułkowych jest duży wybór oraz szybkość parzenia. Możesz zdecydować się na różne rodzaje espresso, kawy z mlekiem, kawy smakowe, americana, grande, cappuccino, latte i inne. Wadą natomiast jest to, że kapsułki jednej firmy będą pasowały do określonych ekspresów. Najpopularniejsze marki to Dolce Gusto (Nescafe), Cafissimo (Tchibo) oraz Nespresso (Nestle). W każdej z nich znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju kaw. Za pomocą jednej lub dwóch kapsułek możesz np. zaparzyć cappuccino z pianką, mleczne caffe au lait lub latte macchiato o wybranym smaku.

Jakiej kawy potrzebujesz? 

Kapsułki mają szeroki wybór kaw czarnych i białych o różnych dodatkach smakowych. Zaparzysz je szybko, lecz nie są one tak naturalne, jak tradycyjnie przygotowywane napoje w kawiarniach. Na ich wybór decydują się osoby, które nie lubią poświęcać zbyt wiele czasu na zrobienie swojego ulubionego napoju. Kawa w saszetkach to uproszczona wersja tradycyjnego parzenia. W tym przypadku również można spotkać wiele rodzajów kaw czarnych i białych. Sprzedaje się je w ekonomicznych wielopakach, które są tańsze niż kawy w kapsułkach (około 45 groszy za sztukę). Saszetki są ekologiczne i nieznacznie wpływają na generowanie odpadów, czego nie można powiedzieć o kawach kapsułkowych.

Coffee photo created by freepik – www.freepik.com

Pozostałe wpisy…

Zmiana siedziby

Zmiana siedziby

Z początkiem listopada zmieniliśmy siedzibę naszej firmy, znaleźć nas można pod adresem Obroki 130, 40-833 Katowice....

PELLINI TOP – nasza nowość

PELLINI TOP – nasza nowość

Romeo i Julia... ich włoska Werona - romantyczne miasto zakochanych. Z całą pewnością także tych zakochanych w kawie!...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This